Informace k focení

Přečtením tohoto článku si ušetříte spoustu dotazů na téma informace k focení. Smluvením termínu fotografování souhlasíte s tím, že jste se seznámili s mým fotografickým stylem na webu nebo na fb stránce.

Vše si promyslete a připravte včas (včetně výběru outfitu), domluva termínu je až třešinka na dortu, termín se vybereme ke spokojenosti obou stran.

KDO VŠECHNO UVIDÍ MOJE FOTKY?

Ničeho se nebojte. Zachovávám naprostou diskrétnost a Vaše fotografie uvidí jen ti, komu je sami ukážete.

Pokud bych nějaké fotografie chtěl použít například na naše stránky, vždy si vyžádám váš písemný souhlas. Pokud nebudete chtít, aby fotografie kdokoli viděl, nikdo je neuvidí.

Jak dlouho dopředu se musíme objednat?

Samozřejmě platí, že čím dříve, tím lépe. Pokud máte zájem o konkrétní datum, například si přejete aby fotografování probíhalo přímo v den narozenin dítěte, neváhejte mě kontaktovat klidně 1 měsíc předem. Pokud jste ve výběru termínu focení flexibilní, stačí se ozvat 1-2 týdny dopředu.

Pokud nezvedám telefon, prosím Vás o trochu strpení. S největší pravděpodobností jsem uprostřed focení. Ihned po ukončení focení volám na nepřijaté hovory zpět.

Jak dlouho fotografování trvá?

V případě objednané vizážistky, počítejte minimálně hodinu navíc pro make-up a úpravu vlasů.

Samotné fotografování pak trvá minimálně hodinu až dvě. K tomu je však nutné připočíst čas ke změně oblečení, popřídadě změně stylingu.

Záleží na tom, jak se nám spolupráce bude dařit a také na tom, kolik osob se k focení dostaví. Nemusíte mít však obavu, má práce není až tak omezena časem. Fotografuji tak dlouho, dokud skutečně nejsem přesvědčený o dostatečném počtu a kvalitě mých snímků. Pro focení si tedy vyhraďte dostatek času a ve výsledku uvidíte, že ten čas bude „k nezaplacení“.

Jaké oblečení si máme vzít sebou?

Vezměte si alespoň 3 různá převlečení rozdílných barev. Snažte se vybírat barvy kontrastní. Na fotografování v ateliéru, které většinou probíhá u bílého, černého a šedého pozadí neberte zas všechno oblečení bílé, béžové, krémové, či jinak bledé. Pokud se budete chtít fotit celá rodina, myslete i na sebe. Vezměte více variant na převlečení pro sebe i pro manžela. Vhodná nejsou ani trika s výraznými nápisy a komplikovanými vzory. Na výsledné fotografii působí rušivě. Zkuste sladit převlečení k sobě. Vezměte například pro všechny modré džíny a bílou košili, jedno slavnostnější oblečení, jeden neformální letní převlek, apod.

Pokud chcete fotit akty, je dobré vzít si volnější oblečení i spodní prádlo, protože otlaky mizí velmi pomalu.

Jak se namalovat a učesat?

V případě objednané vizážistky se nemalujte vůbec. Vlasy si umyjte a upravte tak, jak jste zvyklí, jen je extrémně nelakujte, aby s nimi bylo možné dále pracovat.

Dámy, v případě, že se líčíte samy, pamatujte na to, že je nutné se „přimalovat“ trochu více, protože fotografie snese výraznější make up než běžné denní líčení.

Jak probíhá focení?

V ateliéru během focení zůstává pouze fotograf, případně rodina, která se bude fotit. Neberte tedy sebou žádné kamarádky a jiné rádce, které nechcete na fotografiích mít, zbytečně by vás znervózňovali.

Pokud se jedná o focení, kde si vyžádáte služby vizážistky po celou dobu focení (úprava nebo změna líčení a účesu), je u fotografování samozřejmě i ona.

Při focení

Vždy se maximálně snažím o uvolněnou a přátelskou atmosféru. K focení přistupuji s citem a taktem  tak, abych zachytil osobnost člověka a jedinečnou atmosféru okamžiku. Proto můžu realizovat pouze omezený počet focení za den. Klient tím získává individuální přístup a focení probíhá bez stresu.

Před samotným focením společně projdeme oblečení, které si s sebou přinesete a sestavíme výsledné kombinace. V návaznosti na to se s vizážistou dohodneme na stylu líčení.

Líčení zabere od půl do jedné hodiny v závislosti na jeho složitosti. Líčení je možné během focení několikrát upravit.

Během focení se Vám budu snažit vyjít maximálně vstříc. Postupně Vás budu stavět do jednotlivých póz a řeknu vám jak se správně postavit, ukážu Vám položení rukou, nohou a hlavy aby Vám to co nejvíce slušelo. Proto mi, prosím, důvěřujte. Společně pak můžeme vytvořit krásné a zajímavé fotografie, které budou nejen k Vaší radosti.

V průběhu focení Vám budu fotografie ukazovat, abychom si ujasnili, že Vám zvolený styl vyhovuje. V případě focení aktů, nebo při jakémkoli odhalování, vždy záleží pouze na Vás. Veškerou nahotu se pak snažím zachytit tak, aby nepůsobila lacině a prvoplánově. Pokud během focení zjistíte, že Vám takový styl nevyhovuje, nebojte se to říci.

Dostanu všechny nafocené fotografie?

NE – neretušované fotografie uvidíte pouze v podobě náhledů. 

Jedná se o polotovar a Vy platíte finální, upravené retušované fotografie.

Záloha před focením

V případě objednání je nutné složit rezervační poplatek v hodnotě 500,- Kč. Tento rezervační poplatek je součástí celkové ceny za focení.

V okamžiku, kdy dorazí částka na účet, rezervace platí. Rezervaci lze přesunout v naléhavých případech. Pokud ale zavoláte hodinu nebo 5 minut před focením o zálohu přijdete. Den předem, prosím, napiště SMS, že potvrzujete objednaný termín, je to důležitá informace pro mě, ale i pro Vás, že focení platí v daný den a hodinu.

Tykat či netykat?

Většinou navrhnu tykání před samotným focením.

Domluva před focením, i vlastní focení tak bude probíhat ve více uvolněné atmosféře, což je i mým hlavním cílem. Ve většině případů to vede k lepší fotce a o to nám jde.

Rozhodně to není myšleno jako neúcta, či projev neprofesionálního chování vůči zákazníkovi. 

Poukázky – Vouchery

Stačí napsat email nebo zavolat a poukázku na určitý počet fotografií, či s věnováním poslat na Vás email, nebo se můžeme domluvit, že budete chtít tištěnou verzi, kterou si vyzvednete. Její platnost je 12 měsíců, pokud není dodržen termín, propadá.